Jednou vetou

V odvete za palestínsky raketový útok podnikol Izrael nálet na juh pásma Gazy

Obeť raketového útoku v Pásme Gazy.

Foto: TASR/AP

V odvete na raketový útok podniklo izraelské letectvo v pondelok nálety na pozemnú infraštruktúru palestínskych ozbrojencov v pásme Gazy. S odvolaním sa na zdroje izraelskej armády o tom informoval spravodajský server Ynetnews.

Izraelská armáda nespresnila, čo bolo terčom jej náletov, ktoré sa odohrali v južnej časti pásma Gazy, odkiaľ bol predtým podniknutý raketový útok na izraelské územie.

Raketa nespôsobila škody

Podľa nepotvrdených správ mohlo ísť o podzemné tunely využívané palestínskymi radikálmi na pašovanie zbraní i tovarov a prípravu útokov na izraelskom území.

Raketa vypálená z palestínskeho územia dopadla na neobývané územie v pohraničnom pásme a nespôsobila žiadne škody.

Podľa palestínskych úradov sa izraelský útok odohral v blízkosti izraelských hraníc, v oblasti, kde sa nachádza zničené letisko Daháníja.

Odveta na raketový útok Palestíny

Izraelská armáda podnikla útoky v pásme Gazy aj v sobotu a v noci na nedeľu, keď zaútočila na 18 palestínskych cieľov. Išlo o dielne na výrobu výbušnín, výcvikové tábory, pozorovateľské stanovištia a podobné objekty palestínskych ozbrojencov.

Stalo sa tak v odvete na raketový útok Palestínčanov i útok na hliadku izraelskej armády spáchaný výbušninou nastraženou pri ceste. Nášľapná mína explodovala pod armádnym vozidlom. Štyria členovia jeho posádky utrpeli zranenia.

Izrael zvyčajne zodpovednosť za podobné ozbrojené incidenty pripisuje radikálnemu hnutiu Hamas, od ktorého žiada, aby zabezpečilo dodržiavania dohodnutého prímeria, a to všetkými palestínskymi frakciami.

„Hamas je zodpovedný za všetko, čo sa deje v pásme Gazy, na nebi i pod zemou,“ uvádza sa vo vyhlásení izraelskej armády, ktorá avizovala, že využívaním všetkých prostriedkov, ktoré má k dispozícii, bude pokračovať v zaisťovaní bezpečnosti občanov Izraela.

Môže vás zaujímať

USA: Krajina je podľa Trumpa na vrchol krízy pripravená