Jednou vetou

V opustenom kufri na letisku v Düsseldorfe našli 22 veľkých pavúkov

Ilustračné foto

pixabay.com

Dvadsaťdva živých pavúkov-vtáčkarov objavili colníci na letisku v nemeckom Düsseldorfe pri kontrole kufra, ktorý zostal opustený na batožinovom páse.

Obrysy jedincov tohto živočíšneho druhu bolo možné rozoznať pri presvietení kufra röntgenom, medzičasom privolaný majiteľ však spočiatku tvrdil, že vnútri má len „osobné veci“, uviedla v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie colných orgánov.

Veľká smola – ukradli mu šperky za viac ako pol milióna!

Po tom, ako vyšlo najavo, že v batožine je plastová nádoba s veľkými pavúkmi, nemenovaný 48-ročný muž z mesta Essen vysvetlil jej prítomnosť tým, že je chovateľom vtáčkarov. Prezradil tiež, že niektorí z pavúkov v nádobe sa chystajú priviesť na svet potomstvo.

Daný druh pavúkov podľa colníkov nie je chránený, konanie muža, ktorý priletel do Nemecka z Paraguaja, však bude mať i napriek tomu dohru. Začaté bolo totiž trestné konanie pre neohlásený dovoz tovaru a pokus o vyhnutie sa daňovej povinnosti.

Samotné pavúky majiteľovi kufra zhabali. Podmienky prepravy a zdravotný stav zvierat má posúdiť príslušný veterinárny úrad.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia