Jednou vetou

V Pchjongjangu sa predávajú známky oslavujúce prvý summit Kim-Trump

Kim Čong-un a Donald Trump.

Foto: TASR/AP

V severokórejskom hlavnom meste Pchjongjang sa dostala do predaja séria poštových známok oslavujúcich historicky prvý americko-severokórejský summit z vlaňajšieho júna, hoci rokovania o denuklearizácii medzi oboma stranami zatiaľ neprinášajú výraznejší posun vpred.

Súbor troch známok bol uvedený do obehu 12. júna, na prvé výročie singapurského summitu medzi severokórejským vodcom Kim Čong-unom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom, informoval v pondelok japonský denník Mainiči s odvolaním sa na tlačovú agentúru Kjódó.

Známky zobrazujú prvé podanie si rúk oboch lídrov, podpísanie spoločnej dohody na záver summitu, ako aj plné znenie daného vyhlásenia. Kim sa s Trumpom medzitým stretol dvakrát – na summite vo vietnamskom Hanoji a v tzv. demilitarizovanej zóne rozprestierajúcej sa v hraničnom pásme medzi Kóreami.

Trump pokračuje v útokoch na Fed

V nasledujúcich dňoch – mesiac po tom, ako sa Kim a Trump stretli v pohraničnej dedine Panmundžom – sa majú dostať do predaja aj poštové známky pripomínajúce túto udalosť. Juhokórejský prezident Mun Če-in, ktorý sprevádzal Trumpa do Panmundžomu, sa však na nich neobjaví. Jeho absencia je podľa Kjódó ďalším znakom túžby

V Severnej Kórei sa už predávajú poštové známky, ktoré oslavujú Kimove summity s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia