Jednou vetou

V Petrohrade našli zavraždenú ženu, údajne aktivistku Jelenu Grigorievovú

Ilustračné foto

TASR/AP

Žena, ktorej mŕtve telo sa s viacerými bodnými ranami našlo v nedeľu na juhu Petrohradu, bola údajne známa miestna aktivistka Jelena Grigorievová, ktorej sa pre jej činnosť vyhrážali smrťou. Povedali to v pondelok viacerí ruskí aktivisti, informuje agentúra AFP.

Ruské úrady potvrdili, že v Petrohrade sa v nedeľu našlo telo ženy, jej identitu však nezverejnili. „Telo 41-ročnej ženy sa našlo v nedeľu na juhu Petrohradu,“ oznámil Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom).

Aktivisti a niektoré médiá však uvádzajú, že ide o Jelenu Grigorievovú, miestnu aktivistku, ktorá sa pravidelne zúčastňovala na zhromaždeniach organizovaných na podporou práv členov LGBT komunity, politických väzňov či proti anexii Krymu.

Petrohradský aktivista Dinar Idrisov na sociálnej sieti Facebook napísal, že „Grigorievová bola brutálne zavraždená pri svojom dome“, pričom k vražde malo podľa neho dôjsť už v noci na sobotu. „V ostatnom čase bola často obeťou násilia a vyhrážali sa jej smrťou,“ uviedol Idrisov. Dodal, že Grigorievová sa na násilie a vyhrážky sťažovala na polícii, ktorá však nekonala.

Petrohradský spravodajský portál Fontanka.ru informoval, že Grigorievová mala bodné rany na chrbte i tvári a bola zjavne uškrtená. Portál tiež napísal, že polícia v súvislosti s prípadom zatkla jedného podozrivého.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia