Jednou vetou

V Poľsku zhabali takmer dve tony kokaínu a rozbili drogový gang

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Poľská polícia zhabala rekordné množstvo drog - takmer dve tony kokaínu v hodnote 467 miliónov eur, ktorý mal byť prepašovaný z Kolumbie do krajín Európy. Informovala o tom agentúra AP. Podľa poľských médií na prípade spolupracovala aj nemecká polícia.

FOTO A VIDEO: Spoločnosť SpaceX vyslala k ISS zásoby vrátane myší, robota a sladovne

Do zločineckého gangu patrili štyria Kolumbijčania, dvaja Poliaci a jeden Iránec žijúci v Nemecku. Všetci podozriví boli zadržaní. Prípadom sa teraz zaoberá prokuratúra v prístavnom meste Gdansk.
Droga bola prepravovaná v kontajneroch a v colných dokladoch bola vykázaná ako náklad kriedy.

Analýzami sa zistilo, že v niektorých vreciach bola namiesto deklarovaného tovaru droga. Išlo o 1850 kilogramov vysokokvalitného kokaínu, čo predstavuje asi 7,5 milióna dávok drogy.

Kontraband bol odhalený počas policajnej operácie v severopoľskom prístave Gdynia. Následne polícia vo Veľkopoľskom vojvodstve na západe Poľska objavila aj sofistikované laboratórium súvisiace s činnosťou tohto drogového gangu.

FOTO: Proti dôchodkovej reforme vo Francúzsku demonštrovalo vyše 800.000 ľudí

Poľský premiér Mateusz Morawiecki vo štvrtok vo Varšave informoval, že ide o najväčšiu protidrogovú akciu v Poľsku za uplynulých najmenej 30 rokov. Uviedol, že poľské úrady pri pátraní po kontrabande a zmarení plánov pašerákov využili najmodernejšiu techniku.

Šéf poľskej bezpečnostnej služby Mariusz Kamiňski vyhlásil, že operácia poľských zložiek „zachránila Európu pred obrovskou dodávkou kokaínu“.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem