Jednou vetou

V Poľsku zhabali takmer dve tony kokaínu a rozbili drogový gang

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Poľská polícia zhabala rekordné množstvo drog - takmer dve tony kokaínu v hodnote 467 miliónov eur, ktorý mal byť prepašovaný z Kolumbie do krajín Európy. Informovala o tom agentúra AP. Podľa poľských médií na prípade spolupracovala aj nemecká polícia.

FOTO A VIDEO: Spoločnosť SpaceX vyslala k ISS zásoby vrátane myší, robota a sladovne

Do zločineckého gangu patrili štyria Kolumbijčania, dvaja Poliaci a jeden Iránec žijúci v Nemecku. Všetci podozriví boli zadržaní. Prípadom sa teraz zaoberá prokuratúra v prístavnom meste Gdansk.
Droga bola prepravovaná v kontajneroch a v colných dokladoch bola vykázaná ako náklad kriedy.

Analýzami sa zistilo, že v niektorých vreciach bola namiesto deklarovaného tovaru droga. Išlo o 1850 kilogramov vysokokvalitného kokaínu, čo predstavuje asi 7,5 milióna dávok drogy.

Kontraband bol odhalený počas policajnej operácie v severopoľskom prístave Gdynia. Následne polícia vo Veľkopoľskom vojvodstve na západe Poľska objavila aj sofistikované laboratórium súvisiace s činnosťou tohto drogového gangu.

FOTO: Proti dôchodkovej reforme vo Francúzsku demonštrovalo vyše 800.000 ľudí

Poľský premiér Mateusz Morawiecki vo štvrtok vo Varšave informoval, že ide o najväčšiu protidrogovú akciu v Poľsku za uplynulých najmenej 30 rokov. Uviedol, že poľské úrady pri pátraní po kontrabande a zmarení plánov pašerákov využili najmodernejšiu techniku.

Šéf poľskej bezpečnostnej služby Mariusz Kamiňski vyhlásil, že operácia poľských zložiek „zachránila Európu pred obrovskou dodávkou kokaínu“.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi