Jednou vetou

V Prahe sa začala ďalšia demonštrácia proti Babišovej vláde

Český premiér Andrej Babiš

Foto: Twitter

Na Hradčianskom námestí v Prahe sa v piatok zišlo približne 1000 ľudí na ďalšej demonštrácii proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi. Odtiaľ sa vydali na pochod na Staromestské námestie, kde majú o 20.00 h naplánovanú krátku akciu. Informoval o tom server Novinky.cz.

Protest s názvom Pochod za dôveryhodnú vládu usporiadali organizátori zo spolku Milion chvilek pro demokracii.
„Babiš sa síce chvastá, že ho demonštrácie posilňujú, ale v skutočnosti sa ich bojí. To najdôležitejšie je však ukázať, že nám občanom to nie je jedno, že nebudeme mlčať a sme pripravení demokraciu brániť,“ napísali organizátori na Facebooku.

Ľudia sa na Hradčianskom námestí zišli s transparentmi ako „Oko za oko, krim za Krym“, „Odstúpiť!“ či „Demisiu“, „ŠtB nechceme“.

Babišova vláda má naďalej dôveru parlamentu

„Teraz budeme pochodovať so svetlami a zrkadlami. Rozsvieťme spoločne Prahu a nastavme zrkadlo politikom,“ povedal v prejave na úvod pochodu jeden z organizátorov. Za skandovania rôznych hesiel sa potom demonštranti presunuli ulicami Prahy na Staromestské námestie.

Demonštrácie sa obnovili potom, čo server Seznam Zprávy zverejnil tajne nakrútenú reportáž s Andrejom Babišom mladším. V nej obvinil spolupracovníkov svojho otca, že ho proti jeho vôli zadržiavali na Kryme, a to pre kauzu okolo rekreačnej farmy Čapí hnízdo, v ktorej otec aj syn čelia obvineniu z dotačného podvodu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia