Jednou vetou

V prípade homofóbneho útoku na dve ženy v Londýne zadržali piateho podozrivého

Ilustračné foto

foto: pixabay

Londýnska polícia zadržala piateho podozrivého v prípade brutálneho útoku v jednom z autobusov v metropole Londýn na dve ženy, pretože sú lesby. Informovala o tom v sobotu agentúra AP. Štyroch podozrivých v tomto prípade zadržali už skôr.

Britské úrady totožnosť obetí útoku z 30. mája nezverejnila. O prípade však na svojom Facebooku napísala Uruguajčanka Melania Geymonatová (28).

Spoločne s priateľkou Američankou Chris cestovali 30. mája približne o 02.30 h miestneho času poschodovým autobusom do štvrte Camden v severnej časti Londýna, kde bývajú.

Demonštranti v Londýne opäť vypustili balón zosmiešňujúci Trumpa

Geymonatová na Facebooku uviedla, že do autobusu nastúpila skupina „chuligánov“, ktorí mali na adresu oboch žien homofóbne a oplzlé poznámky, hádzali do nich mince a napokon požadovali, aby sa navzájom pobozkali. Keď to odmietli urobiť, mladíci ich začali udierať do tváre a následne ich okradli. Potom z autobusu utiekli.Ženy museli byť s podliatinami a tržnými ranami v tvárovej oblasti prevezené do nemocnice.

Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že podozrivými páchateľmi sú mladíci vo veku 15-18 rokov.

Detektív Andy Cox podľa agentúry AP povedal, že podobné útoky sú v londýnskych autobusoch zriedkavé. Počas tohto víkendu však preventívne do londýnskych ulíc nasadia posily uniformovaných zložiek ako aj policajtov v civilnom oblečení.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia