Jednou vetou

V prípade vraždy dvoch škandinávskych žien žiada prokuratúra trest smrti

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Marocká prokuratúra žiada trest smrti pre troch hlavných podozrivých v prípade vraždy dvoch mladých škandinávskych turistiek v strednom Maroku z vlaňajšieho decembra. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

VIDEO: Šíri sa video, ako mladík na ulici zachytí batoľa padajúce z okna

Trest smrti žiada prokuratúra pre 25-ročného vodcu marockej teroristickej bunky Abdassamada Ajjúda a dvoch radikalizovaných Maročanov. Popravu umožňuje marocký trestný zákonník, hoci ju v krajine nevykonali od roku 1993.

Telá 24-ročnej Dánky Louisy Vesteragerovej Jespersenovej a 28-ročnej Nórky Maren Uelandovej objavili vlani 17. decembra neďaleko vrcholu hory Tubkál v pohorí Vysoký Atlas. Obe ženy boli študentkami na nórskej univerzite.

Traja muži sa spolu s ďalšími 21 obžalovanými postavili pred súd v meste Salé neďaleko hlavného mesta Rabat, ktorý má na starosti prípady súvisiace s terorizmom. Pre nich žiada prokuratúra rôzne tresty odňatia slobody od 15 rokov až doživotie.

Všetci s výnimkou troch hlavných podozrivých podľa prokuratúry uviedli, že sú stúpencami extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

Polícia v Mníchove zadržala muža, ktorý údajne vo vlčej maske znásilnil dieťa

Prokuratúra uviedla, že traja vrahovia dievčat sú „krvilačné monštrá“, a poukázala na to, že podľa pitevnej správy na Jespersenovej tele bolo 23 zranení a sedem na tele Uelandovej.

Abdassamad Ajjúd sa priznal k zoťatiu hlavy jednej zo žien. Druhú ženu údajne zabil 21-ročný Júnus Wazíja. Tridsaťtriročný Rašíd Afattí obe vraždy nahrával na svoj mobil.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia