Jednou vetou

V rieke Labe objavili tašky s kokaínom

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Nemeckí colníci, ktorí "vylovili" z vôd rieky Labe v pondelok celkove 15 tašiek a ruksakov, informovali v utorok, že v nich našli najmenej 300 kilogramov kokaínu predstavujúceho na čiernom trhu hodnotu asi 60 miliónov eur.

Prvé z čiernych tašiek plných drog sa v pondelok objavili pri meste Brunsbüttel v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Odvtedy pátrajú posádky lodí a vrtuľníkov, ale aj potápači po ďalších podozrivých predmetoch na úseku Labe medzi Hamburgom a Brunsbüttelom. Ďalší nález však zatiaľ nehlásili.

Informácie priniesol v utorok Severonemecký rozhlas (NDR) s odvolaním sa na tamojších colníkov.

Dvaja muži a žena z Oravy čelia obvineniu z drogovej trestnej činnosti

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že drogový kontraband vyhodili do vôd Labe z nešpecifikovanej nákladnej lode. Dôvody mohli byť rôzne, napríklad hroziaca kontrola v prístave alebo zbavenie sa ilegálneho nákladu posádkou. V podobných prípadoch zbierajú batožinu s drogami obvykle kuriéri.

Ako informoval Colný úrad vyšetrovania v Hamburgu bez pochopiteľného uvedenia podrobností, vyšetrovatelia majú už konkrétnu stopu. Navyše vyhodnocujú údaje o lokálnych prúdoch v rieke a smere či sile vetra v inkriminovanom čase, aby mohli rekonštruovať pohyb tašiek v koryte rieky Labe.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi