Jednou vetou

V Rumunsku zatvorili pôrodnicu, kde bábätkám zistili baktériu odolnú voči liekom

Ilustračné foto

TASR

Rumunské zdravotnícke úrady dočasne zatvorili pôrodnicu v hlavnom meste Bukurešť po tom, čo 13 bábätkám nedávno narodeným v tomto zariadení diagnostikovali stafylokokovú baktériu odolnú voči liekom.

Ministerstvo zdravotníctva v piatok uviedlo, že Pôrodnica Giulešti v rovnomennej bukureštskej štvrti prestane od tohto dňa dočasne prijímať nových pacientov, keďže novorodencom tam nedávno zistili baktériu zlatý stafylokok (staphylococcus aureus) odolnú voči antibiotikám.

Ebolou v Kongu sa teraz infikujú už aj novorodenci, informovala WHO

Ministerstvo dodalo, že po prepustení pacientov budú oddelenia zatvorené kvôli čisteniu a dezinfekcii. Nemocnica oznámila, že zrušila desiatky cisárskych rezov naplánovaných na budúci týždeň. Riaditeľstvo pre verejné zdravie doplnilo, že 11 zamestnancov pôrodnice bolo označených za nositeľov baktérie a dočasne ich premiestnili do iných nemocníc na liečbu.

Baktérie často prežívajú na koži bez vyvolania príznakov ochorenia. Môžu sa stať nebezpečnými, ak sa dostanú do krvného obehu, následne môžu zničiť srdcové chlopne alebo zapríčiniť ďalšie poškodenie zdravia, napísala tlačová agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia