Jednou vetou

V Rusku uhasili všetky lesné požiare

Na leteckej snímke ruského ministerstva pre mimoriadne situácie je lesný požiar v regióne Krasnojarsk na východe ruskej Sibíri.

foto: TASR/AP

Ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) v pondelok oznámila uhasenie všetkých lesných požiarov na území krajiny. Informovala agentúra TASS.

Rozsiahle lesné požiare vypukli počas júla na Sibíri – na území Krasnojarského kraja, Irkutskej oblasti, Buriatskej republike, Zabajkalskom kraji a v Jakutsku. Podľa predbežných údajov ruskej správy lesov požiare spôsobili od začiatku roka škody za sedem miliárd rubľov (99 miliónov eur). Oheň zachvátil aj viacero chránených oblastí.

V súvislosti s rizikom požiarom stále platí mimoriadny režim v 31 subjektoch Ruskej federácie. Stav mimoriadnej situácie však nie je vyhlásený nikde.

Viac ako dva milióny zvierat uhynuli v dôsledku lesných požiarov v Bolívii

Pokiaľ ide o dôsledky rozsiahlych požiarov pre kvalitu ovzdušia, silné zadymenie počas leta hlásili z mnohých obcí a miest na rôznych miestach Jakutska, Krasnojarského kraja a Irkutskej oblasti.

V posledných dňoch horelo najmä na území Krasnojarského kraja, kde oheň od 26. septembra zachvátil plochu s rozlohou približne 250 hektárov, dodal TASS.

Môže vás zaujímať

ČESKO: Minister zdravotníctva Adam Vojtěch odstúpil z funkcie