V Rusku zatkli muža podozrivého z bombového výbuchu v supermarkete v Petrohrade

Policajti stoja po výbuchu pri vchode supermarketu v ruskom Petrohrade 28. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Ruská hlavná domáca bezpečnostná služba (FSB) v sobotu oznámila, že zatkla muža podozrivého zo spôsobenia stredajšieho výbuchu v supermarkete v Petrohrade.

Pri útoku v priestore so skrinkami, kde si zákazníci odkladajú tašky, utrpelo zranenia 18 ľudí. Aktuálne informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Výbuch v Petrohrade bol teroristickým útokom, vyhlásil Putin

Federálna bezpečnostná služba (FSB) oznámila zatknutie prostredníctvom ruských tlačových agentúr, ale neuviedla totožnosť podozrivého, ani ďalšie podrobnosti o motíve jeho činu. FSB dodala, že podozrivý zorganizoval a vykonal útok sám, „na vlastnú päsť“.

V piatok sa k bombovému útoku prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS), uviedla americká skupina SITE, ktorá monitoruje vyhlásenia IS na internete.

Explózia v petrohradskom supermarkete zranila 10 ľudí

Ruský prezident Vladimir Putin označil explóziu v petrohradskom supermarkete za teroristický útok a dodal, že bezpečnostných službám nariadil, aby podozrivých na mieste zabili, ak budú klásť pri zatýkaní odpor.
Podľa skorších správ v skrinke, kde si zákazníci odkladajú tašky, sa nachádzalo výbušné zariadenie obsahujúce 200 gramov trhaviny. Nálož bola plná kovových dielov, aby napáchala čo najväčšie škody.

Môže vás zaujímať

Čavušoglu: Turecko sa stiahne zo Sýrie až po mierovom riešení konfliktu