V Rusku zatkli muža podozrivého z bombového výbuchu v supermarkete v Petrohrade

Policajti stoja po výbuchu pri vchode supermarketu v ruskom Petrohrade 28. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Ruská hlavná domáca bezpečnostná služba (FSB) v sobotu oznámila, že zatkla muža podozrivého zo spôsobenia stredajšieho výbuchu v supermarkete v Petrohrade.

Pri útoku v priestore so skrinkami, kde si zákazníci odkladajú tašky, utrpelo zranenia 18 ľudí. Aktuálne informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Výbuch v Petrohrade bol teroristickým útokom, vyhlásil Putin

Federálna bezpečnostná služba (FSB) oznámila zatknutie prostredníctvom ruských tlačových agentúr, ale neuviedla totožnosť podozrivého, ani ďalšie podrobnosti o motíve jeho činu. FSB dodala, že podozrivý zorganizoval a vykonal útok sám, „na vlastnú päsť“.

V piatok sa k bombovému útoku prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS), uviedla americká skupina SITE, ktorá monitoruje vyhlásenia IS na internete.

Explózia v petrohradskom supermarkete zranila 10 ľudí

Ruský prezident Vladimir Putin označil explóziu v petrohradskom supermarkete za teroristický útok a dodal, že bezpečnostných službám nariadil, aby podozrivých na mieste zabili, ak budú klásť pri zatýkaní odpor.
Podľa skorších správ v skrinke, kde si zákazníci odkladajú tašky, sa nachádzalo výbušné zariadenie obsahujúce 200 gramov trhaviny. Nálož bola plná kovových dielov, aby napáchala čo najväčšie škody.

Môže vás zaujímať

Rusko odmietlo udeliť víza 30 učiteľom anglo-americkej školy v Moskve