Jednou vetou

V Seville zatkli vojaka z brazílskej delegácie, v batožine mal drogy

Ilustračné foto

foto: pixabay

Španielska polícia zatkla vojaka, ktorý cestoval s delegáciou brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara do Japonska na summit skupiny G20, po tom, ako v jeho batožine našla 39 kilogramov kokaínu. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšiu políciu.

Vojaka zatkli policajti v utorok na letisku v meste Sevilla na juhozápade Španielska počas medzipristátia brazílskeho armádneho lietadla smerujúceho do Japonska, uviedla hovorkyňa španielskej Občianskej gardy (Guardia Civil). Dodala, že v jeho batožine boli iba drogy.

Agentúra Reuters, odvolávajúca sa na zdroj zo španielskej polície, informovala, že na palube lietadla našli policajti 39 kilogramov kokaínu v troch batožinách. Stalo sa tak niekoľko hodín predtým, ako malo na letisku pristáť lietadlo s Bolsonarom.

Vo Viedni došlo k explózii v obytnej budove, hlásia ťažko zranených

Súd v stredu nariadil, že vojak obvinený z obchodovania s drogami má byť umiestnený do ochrannej policajnej väzby. Bolsonaro, ktorý sľúbil tvrdý postoj voči gangom, ktoré profitujú z obchodu s drogami, zatknutie vojaka potvrdil v utorok na Twitteri s tým, že brazílskemu ministerstvu obrany nariadil v tejto veci spolupracovať so španielskou políciou.

„Ak sa zistí, že vojak spáchal trestný čin, bude súdený a odsúdený podľa zákona,“ dodal.  Summit skupiny najväčších ekonomík sveta, tzv. G20, sa koná v piatok a sobotu v japonskej Osake.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia