Jednou vetou

V Štrasburgu opäť otvorili vianočné trhy

Francúzski vojaci hliadkujú na uliciach po utorňajšom útoku na vianočných trhoch 13. decembra 2018 v Štrasburgu

foto: TASR/AP

Vianočné trhy v Štrasburgu znovu otvorili znovu pre verejnosť v piatok o 11.00 h SEČ. Trhy boli zavreté dva dni - od utorka večera, keď v ich tesnej blízkosti došlo k útoku, ktorý si vyžiadal najmenej tri obete. Informovali o tom francúzske médiá s tým, že na znovuotvorenie trhov zavítal aj minister vnútra Christophe Castaner.

V areáli trhov a okolí sú posilnené hliadky príslušníkov polície a armády. Štrasburský primátor Roland Ries doplnil, že v bezpečnostných opatreniach na vianočných trhoch a v ich okolí došlo k „niekoľkým zmenám“.

Polícia preveruje, či mal útočník zo Štrasburgu komplicov

Počet vchodov na trhy sa znížil z 19 na 15, pričom hliadkovať pri nich budú spoločne policajti a príslušníci súkromných bezpečnostných služieb. Zmenili sa aj otváracie hodiny a trhy budú otvorené od 11.00 h do 20.00 h – predtým bola cez víkend „záverečná“ o 22.00 h.

Do posledného dňa vianočných trhov nebudú obsluhované zastávky električiek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ich dejiska. Ako spresnil minister vnútra Castaner, rozhodnutie o znovuotvorení trhov bolo prijaté ešte pred tým, ako polícia vo štvrtok večer zlikvidovala predpokladaného páchateľa útoku Chérifa Chekatta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia