Jednou vetou

V súvislosti s korupčným škandálom zadržali guvernéra Ria de Janeiro

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Guvernéra brazílskeho štátu Rio de Janeiro zadržala vo štvrtok federálna polícia pre podozrenie, že od roku 2007 prijal úplatky vo výške dosahujúcej v prepočte zhruba deväť miliónov eur. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Luiz Fernando Pezao sa tak stal ďalším vysokopostaveným politikom, na ktorého sa zamerali brazílske orgány v rámci vyšetrovania rozsiahleho korupčného škandálu „Umývacia linka“, týkajúceho sa korupcie pri udeľovaní zákaziek stavebným a iným spoločnostiam.

Po guvernéra, ktorého funkčné obdobie sa končí 31. decembra, si prišli policajti v skorých ranných hodinách (miestneho času) priamo do jeho sídla. Stalo sa tak v rámci operácie nesúcej označenie „Vlčia tlama“.

Macron chce na summite G20 hovoriť so saudskorabským princom o vražde novinára

Brazílska generálna prokurátorka Raquel Dodgeová novinárom povedala, že Pezao je obvinený zo zločineckého spolčenia, prania špinavých peňazí a korupcie, prezradila však len málo podrobností. Federálna polícia podľa nej stále pátra po peniazoch pochádzajúcich z úplatkov.

Pezaa zvolili do funkcie guvernéra štátu Rio de Janeiro pred štyrmi rokmi. V rokoch 2007-2014 bol námestníkom guvernéra.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia