Jednou vetou

V Sydney zadržali brata známeho hráča kriketu

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Na predmestí austrálskeho mesta Sydney zadržali v utorok príslušníci protiteroristickej polície Arsalana Khawaju, brata hviezdneho hráča kriketu pakistanského pôvodu Usmana Khawaju. Tento krok súvisí s falošným zoznamom teroristických cieľov, medzi ktorými bol aj bývalý austrálsky premiér Malcolm Turnbull.

Ďalší väznení katalánski separatisti sa pridajú k hladovke

Policajný zdroj pre agentúru AFP uviedol, že 39-ročného Khawaju vypočujú v súvislosti s obvineniami z marenia spravodlivosti vypracovaním falošného dokumentu.

Miestna polícia vo vyhlásení uviedla, že zatknutie sa týka notebooku, ktorý sa v auguste tohto roka našiel v areáli Univerzity Nového Južného Walesu a obsahoval plány útokov na Malcolma Turnbulla a exministerku zahraničných vecí Julie Bishopovú či železničné stanice a známe orientačné body v Sydney, ako sú budova opery alebo most Harbour Bridge.

Trump žiada pre svojho bývalého právnika dlhoročný trest väzenia

Podľa televízie ABC polícia neobviňuje Arsalana Khawaju z úmyslu uskutočniť teroristické útoky, ale z manipulácie s laptopom, aby zvalil vinu na svojho srílanského spolužiaka Mohameda Nizamdeena.

Ten strávil štyri týždne vo väzení v Sydney a bol obvinený z terorizmu. V októbri ho však prepustili a všetky obvinenia proti nemu stiahli.

ABC tvrdí, že Khawaja chcel očierniť Nizamdeena kvôli sporu o ženu. Srílančan plánuje austrálsku políciu za svoje zatknutie zažalovať.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia