Jednou vetou

V Sýrii si samovražedné útoky vyžiadali ďalšie obete

Sýrski vojaci v Damasku

foto: TASR/AP

Tridsaťdva ľudí zahynulo v stredu ráno pri troch samovražedných útokoch v prorežimnom meste Suwajdá na juhu Sýrie. Informovala o tom v agentúra DPA s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Medzi obeťami sú príslušníci sýrskych vládnych síl, ich spojenci a civilisti. Ďalších 30 ľudí utrpelo zranenia. SOHR zarátala do bilancie 32 mŕtvych aj troch útočníkov.

Sýrska štátna tlačová agentúra SANA uviedla, že samovražedný útočník sa vyhodil do vzduchu na trhovisku, čo si vyžiadalo nešpecifikovaný počet obetí. Bezpečnostné sily potom prenasledovali dvoch ďalších samovražedných útočníkov, ktorí sa odpálili a zabili svojich prenasledovateľov, informovala SANA.

Sýria: Izraelu pripisujú nálety na základňu využívanú Hizballáhom

Sýrske štátne médiá obvinili z útokov militantov z takzvaného Islamského štátu (IS).

K útokom v Suwajde došlo v čase vládnej ofenzívy na juhu Sýrie, kde vojaci bojujú so skupinou napojenou na IS v blízkosti hranice s Izraelom okupovanými Golanskými výšinami a v iných oblastiach na juhu krajiny. Vládnym silám sa podarilo v pohraničnej oblasti opätovne ovládnuť územia predtým kontrolované povstalcami a v súčasnosti s nimi zvádzajú boje, pripomína agentúra AP.

Môže vás zaujímať

ŠPANIELSKO: Za deň zomrelo 932 pacientov s COVID-19