Jednou vetou

V Taliansku zadržali muža podozrivého z prípravy teroristického útoku

Ilustračné foto

foto: TASR

Ďalší útok, ktorý sa niesol v mene teroristickej organizácie Islamský štát sa mal uskutočniť v talianskom mestečku Palazzo San Gervasio. Z plánovaného útoku obvinili Macedónčana Agima M.

Macedónčana, ktorý zrejme pripravoval teroristický útok v mene teroristickej organizácie Islamský štát (IS), zadržali talianske bezpečnostné orgány. Stalo sa tak vo vyhosťovacom zariadení pre migrantov v mestečku Palazzo San Gervasio v provincii Potenza na juhu krajiny, informovali v utorok tamojšie médiá a tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Spojené štáty nemajú lepšieho spojenca než Európu, uviedol Tusk

Agima M. (29) obvinili z výcviku na realizáciu teroristických útokov, za čo mu podľa platnej legislatívy hrozí v prípade potvrdenia viny súdom trest v rozmedzí päť až desať rokov odňatia slobody.

Zadržaný, ktorý pracoval v Taliansku ako lesný robotník, avšak pravidelne cestoval do vlasti, podľa informácií talianskych bezpečnostných zdrojov sledoval na webe propagandistické materiály IS vrátane zhruba 900 videonahrávok určených na vzdelávanie teroristov.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi