Jednou vetou

V Taliansku zatkli 18 ľudí za údajné vymývanie mozgov deťom a ich predaj

Ilustračné foto

TASR/AP

Talianska polícia zatkla 18 ľudí vrátane starostu, lekárov a sociálnych pracovníkov za údajné vymývanie mozgov bezbranným deťom, aby si mysleli, že ich rodičia zneužívajú. Cieľom bol následný predaj detí náhradným rodičom. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Polícia v severotalianskom meste Reggio Emilia pozatýkala podozrivých po tom, čo vyšetrovanie začaté v roku 2018 odhalilo údajnú sieť opatrovníkov, ktorí používali rôzne metódy vrátane elektrošokov tak, že deti presvedčili o ich sexuálnom zneužívaní.

Nemecká spravodajská služba eviduje čoraz viac extrémistov z celého spektra

Sieť týchto ľudí potom údajne dala deti do náhradných rodín výmenou za peňažnú hotovosť, pričom darčeky a listy deťom od ich skutočných rodičov ukrývala v sklade, ktorý polícia odhalila. O údajnom vymývaní mozgov informovali talianske médiá a tlačovej agentúre AFP to vo štvrtok potvrdila polícia v meste Bibbiano, neďaleko spomínaného Reggio Emilia.

„Tieto obvinenia – ak sa potvrdia, sú desivé a šokujúce,“ vyhlásil taliansky premiér Giuseppe Conte na stretnutí skupiny krajín G20 v Japonsku. Medzi obvinenými sú psychoterapeuti pracujúci pre združenie sociálnych pracovníkov v meste Moncalieri pri Turíne a starosta Bibbiana.

Predprimárne vzdelávanie pre päťročné deti bude povinné

Pri vymývaní mozgov detí napodobnili zatknuté osoby detské kresby a dali im sexuálny obsah. Používali tiež elektrošokovú liečbu ako „malý spomienkový stroj“, aby vyvolali nepravdivé, falošné spomienky na zneužívanie. Terapeuti sú obvinení aj z toho, že sa prezliekali do kostýmov „zlých“ postáv z detských rozprávok a príbehov.

Vyšetrovanie s krycím názvom „Anjeli a démoni“ odhalilo systém, ktorý bol predstavovaný ako „vzorový model sociálneho zabezpečenia pre zneužívané neplnoleté osoby, ale v skutočnosti to bol ilegálny podnik ubližujúci deťom,“ napísali noviny La Repubblica.

Zamestnanci by mohli dostávať športové poukazy pre deti

„Z vyšetrovania vyplýva, že cieľom zatknutej skupiny bolo odobrať deti ich rodinám v ťažkých sociálnych situáciách a dať ich, za peniaze, iným rodičom,“ uviedli noviny Corriere della Sera. Niektorých z náhradných rodičov obvinili zo sexuálneho zneužívania detí, za ktoré zaplatili peniaze, dodala La Repubblica.

Polícia odmietla uviesť, koľko detí sa táto kauza týka, ako aj ich vek. V ilegálnom obchode išlo o státisíce eur, napísali talianske médiá.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia