Jednou vetou

V tejto krajine sú turisti vítaní. Po prílete karanténa platiť nebude

Ilustračné foto

TASR

Vláda sa snaží po uvoľnení opatrení súvisiacich s pandémiou aspoň čiastočne zachrániť letnú turistickú sezónu.

V Portugalsku sú turisti vítaní a pre ľudí, ktorí pricestujú lietadlami, nebude platiť žiadna karanténa. Oznámil to v piatok portugalský minister zahraničia Augusto Santos Silva. Na letiskách uskutočnia podľa jeho slov „minimálne zdravotné kontroly“, ktoré však nešpecifikoval. Iné európske krajiny, medzi nimi Španielsko, Taliansko a Veľká Británia, sa rozhodli pre zavedenie pravidla 14-dňovej karantény pre prílety.

Santos Silva v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Observador povedal, že portugalský systém zdravotníctva si dobre poradil s pandémiou koronavírusu. Portugalsko tiež určilo pravidlá pre pláže, hotely, reštaurácie a pamiatky, aby mohli otvoriť, poznamenal minister.

Turizmus tvorí 15 percent HDP Portugalska a deväť percent pracovných miest. Vláda sa preto snaží po uvoľnení opatrení súvisiacich s pandémiou aspoň čiastočne zachrániť letnú turistickú sezónu.

Portugalsko podľa oficiálnych údajov zaznamenalo takmer 30-tisíc prípadov koronavírusu. Pandémii tam doteraz podľahlo 1 277 ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia