Jednou vetou

V troskách zrútenej budovy v Bombaji prišli o život dve osoby

Ilustračné foto

Foto: Pixabay.com

Dvaja ľudia v utorok zahynuli a 40 ďalších zostalo uväznených pod troskami zrútenej budovy v indickom meste Bombaj po tom, ako krajinu zasiahli silné monzúnové dažde. Ide už o druhú takúto tragédiu za posledné dva týždne, informoval národný útvar pre odstraňovanie následkov katastrof (NDRF).

Ako pripomína agentúra AFP, silné dažde a následné zosuvy pôdy v južnej Ázii v uplynulých dňoch spôsobili smrť najmenej 180 ľudí.

Hovorca krízového manažmentu uviedol, že spod trosiek budovy sa podarilo zachrániť päť osôb vrátane dvoch detí, ktoré previezli do nemocnice.

Pakistanskí novinári vstúpili do celoštátneho štrajku proti cenzúre

Trosky prehľadávali dva záchranárske tímy z NDRF spolu s miestnymi dobrovoľníkmi, hasičským zborom a políciou. Jeden z miestnych obyvateľov uviedol, že pád budovy znel ako zemetrasenie. Podľa ďalšieho mala zrútená budova viac ako 100 rokov a napriek tomu, že bola v zlom stave, v nej žilo desať rodín.

Už predtým v júli došlo v Bombaji k zrúteniu múru, ktorý usmrtil 29 ľudí. Počas monzúnového obdobia dochádza v meste Bombaj, v ktorom žije 20 miliónov ľudí, k častým zrúteniam budov, keďže ich chatrné konštrukcie sa pod váhou nepretržitých dažďov ľahko podlomia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia