Jednou vetou

V Turíne sa pre charitu zišlo rekordných 20.000 Santa Clausov

Tisíce Santa Clausov sa zišlo na zhromaždení, ktorého cieľom bolo získať peniaze pre tamojšiu pediatrickú kliniku

TASR

Tisíce Santa Clausov sa v nedeľu zišli v talianskom meste Turín na zhromaždení, ktorého cieľom bolo získať peniaze pre tamojšiu pediatrickú kliniku. Namiesto saní ťahaných sobmi prišli mnohí z nich na motorkách či bicykloch, informovala agentúra AFP.

Deviaty ročník charitatívneho podujatia pritiahol do Turína rekordný počet Santa Clausov s dlhými bielymi bradami a v červených šatách. Pred Detskú nemocnicu kráľovnej Margaréty Savojskej ich podľa organizátorov prišlo asi 20.000.

„Je to mimoriadny pohľad. Vianoce sú čarovným časom a oslavou, je to však tiež čas na to, aby sme boli nápomocní aj tým, ktorí majú ťažkosti,“ povedala talianskym médiám starostka Turína Chiara Appendinová.

Autistický chlapec sa vytrhol matke z rúk a išiel sa hrať s pápežom

Niektorých Santa Clausov bolo možné vidieť, ako sa objímajú s psíkmi, ktoré si vzali so sebou a obliekli ich taktiež do červených šiat. Iní prišli s balónmi pripevnenými na čiapkach, aj jedna dvojica si dokonca na motocykel pripevnila sobie parohy.

Jeden Santa Claus si dokonca kľakol a požiadal o ruku svoju družku, a teda už budúcu pani Santa Clausovú. Jeho čin zachytil a video zverejnil taliansky denník La Stampa.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia