Jednou vetou

V úrade a dome primátora Rigy bola razia úradu na boj s korupciou

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Pracovníci lotyšského Úradu na prevenciu a boj proti korupcii (KNAB) vykonali v stredu prehliadku v úrade i bydlisku primátora hlavného mesta Riga Nilsa Ušakovsa. Informovala o tom agentúra BNS s odvolaním sa na vlastné zdroje.

Zdroje z KNAB pre agentúru LETA potvrdili, že v rámci trestného konania agenti tohto úradu uskutočnili „neodkladné procesné úkony“ na radnici a v Ušakovsovom dome. Agenti KNAB z budovy radnice vyniesli niekoľko vriec, zrejme s písomnosťami, ako aj počítače a notebooky. Bližšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Českí senátori chystajú žalobu na Zemana za hrubé porušenie ústavy

Rozhlasová stanica Echo Moskvy uviedla, že podľa niektorých zdrojov môže policajná prehliadka súvisieť s korupčným škandálom v mestskom podniku Rígas satiksme a nákupom nových vozidiel pre mestskú hromadnú dopravu v Rige.

Tento prípad má medzinárodný rozmer – vyšetrovanie pre podozrenie z korupcie sa vedie aj v Poľsku. Zadržaných bolo už niekoľko ľudí, dodalo Echo Moskvy.

Spravodajský portál TV.net.lv informoval, že opozícia v rižskom mestskom zastupiteľstve začína zbierať podpisy na zvolanie mimoriadneho zasadnutia, na ktorom chce opäť nastoliť otázku Ušakovsovho odvolania.

Mayová: Vláda ešte nerozhodla, ako presne chce zmeniť dohodu s EÚ o brexite

Opozičný poslanec Vilnis Kirsis pre portál uviedol, že po podaní takejto žiadosti bude mať Ušakovs dva týždne na to, aby mimoriadnu schôdzu zvolal. Kirsis poznamenal, že už len samotná razia KNAB by mala byť pre Ušakovsa dostatočným dôvodom na odchod z funkcie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia