Jednou vetou

V USA zabíjal rímsky šalát – 5 mŕtvych a 200 chorých

Ilustračné foto

pixabay.com

Štyri ďalšie úmrtia zaznamenali v Spojených štátoch počas výskytu otravy potravinami, pripisovanej kontaminovanému rímskemu šalátu vypestovanému v americkom štáte Arizona. Celkový počet úmrtí je päť. V piatok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Pestovateľská sezóna v Arizone sa dávno skončila a je nepravdepodobné, že by sa nejaký kontaminovaný šalát ešte nachádzal na pultoch obchodov alebo v domácnostiach. Avšak informovanosť môže byť oneskorená alebo nedostatočná a správy o nových prípadoch ochorenia stále prichádzajú.

V Hamburgu evakuovali železničnú stanicu pre riziko explózie plynu

V aktualizovanej piatkovej správe predstavitelia zdravotníctva oznámili, že 25 nových prípadov zvýšilo celkový počet ochorení na 197 v 35 amerických štátoch. Najmenej 89 ľudí je hospitalizovaných.

Predtým bolo hlásené jedno úmrtie, a to v štáte Kalifornia. V piatok predstavitelia zdravotníctva uviedli, že sa dozvedeli o štyroch ďalších – jednom v Kalifornii a po jednom aj v štátoch Arkansas, Minnesota a New York.
Predstavitelia zdravotníctva dávajú epidémiu spôsobenú baktériou E-coli (escherichia coli) do súvislosti z rímskym šalátom vypestovaným v meste Yuma v Arizone.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia