V zasneženom Škótsku platí najvyšší stupeň výstrahy

Počasie v Škótsku komplikovalo dopravu.

Foto: TASR/AP

Silné mrazy a sneženie spôsobili v stredu problémy v cestnej, železničnej a leteckej doprave v niektorých častiach Británie. Intenzívne sneženie meteorológovia tam predpovedajú aj v najbližších dňoch, informovala agentúra DPA.

Niektoré cesty v Škótsku a na východe Anglicka boli neprejazdné. Pre zlé počasie taktiež zrušili v krajine stovky vlakových spojení a museli zatvoriť stovky škôl.

Na letisku v škótskom Glasgowe zrušili viac ako 100 letov, pričom personál letiska odstraňoval sneh z pristávacích a odletových dráh.
Prevádzka londýnskeho medzinárodného letiska Heathrow bola narušená len miernym oneskorením letov. Opakovane však bolo prerušené vlakové spojenie medzi letiskom a Londýnom.

Britská meteorologická služba vydala pre oblasť Škótska, ktorá sa tiahne od Glasgowa po Edinburgh, najvyšší – červený – stupeň výstrahy pred nepriaznivým počasím, ktorý bude v platnosti až do štvrtka rána. Celková výška snehovej pokrývky by v niektorých lokalitách mohla dosiahnuť až 40 centimetrov.

Meteorológovia ďalej informovali, že niektoré obce môžu byť na niekoľko dní odrezané od sveta. Zároveň varovali, že môže dôjsť k „dlhším prerušeniam dodávok elektriny a ďalších služieb“.

Ojedinelé mrazivé počasie označované médiami ako „Beštia z východu“ zasiahlo od utorka Britániu aj susedné Írsko. Očakáva sa, že tieto nepriaznivé podmienky potrvajú až do víkendu.

Môže vás zaujímať

Súdny dvor EÚ zaevidoval žalobu EK voči Maďarsku pre protimigračný zákon