Jednou vetou

V Zimbabwe sa ďalší turista z Nemecka stal terčom útoku slona

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Po druhý raz v priebehu iba niekoľkých dní sa návštevník z Nemecka stal v Zimbabwe obeťou útoku slonov.

Po stredajšom smrteľnom útoku na 49-ročnú turistku zo spolkovej republiky, pre ktorú sa osudnou stalo v stredu 26. septembra fotografovanie slonov v národnom parku Mana Pools prišla počas víkendu správa z národného parku Viktoriine vodopády. Tam sloní samec v sobotu popoludní zaútočil na filmujúceho a fotografujúceho nemeckého turistu. Muž utrpel ťažké zranenia, s ktorými ho hospitalizovali v miestnej nemocnici. Ďalšie podrobnosti o incidente, o ktorom informovala v nedeľu tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu správy tamojších národných parkov, nie sú známe.

Skripaľ nepomáhal pri identifikácii ruských špiónov v Estónsku, tvrdí Tallinn

V Zimbabwe žije druhá najpočetnejšia slonia populácia na svete – podľa posledného sčítania tam v roku 2016 registrovali viac ako 82.300 slonov. Zimbabwe v tomto smere predstihuje len susedná Botswana, kde predvlani evidovali vyše 130.400 slonov.

Vlani došlo v Zimbabwe k 41 útokom slonov na ľudí. Jednou z obetí sa pri nich stal aj turistický sprievodca, ktorého dospelý sloní samec pošliapal a doslova roztrhal na kusy skôr, ako aj jeho kolegom podarilo prísť mu na pomoc.

Môže vás zaujímať

Začal sa proces s 20 Saudskoarabmi obvinenými z vraždy Džamála Chášakdžího