Jednou vetou

Václav Klaus mladší predstavil nové hnutie Trikolóra

Václav Klaus

Foto: TASR

Český poslanec Václav Klaus mladší, ktorého vylúčili z Občianskej demokratickej strany (ODS), v pondelok oficiálne predstavil nové politické hnutie Trikolóra.

Spolu s ním sa na pódium pražského Erbia Kongres centra postavilo ďalších osem členov prípravného výboru, vrátane nezaradenej poslankyne Zuzany Majerovej-Zahradníkovej (ex ODS), a 14 krajských koordinátorov, medzi ktorými boli napríklad bývalý zlínsky hajtman za ODS Libor Lukáš či bývalý starosta Brna za ODS Robert Kotzian.

Euroskeptik a populista. Kto je Kollárov spojenec Matteo Salvini?

Tlačovú konferenciu moderoval herec Marek Vašut, informoval spravodajský server Novinky.cz.

„Chceme vrátiť krajinu občanom, ktorí pracujú, platia dane a vychovávajú deti. Prišiel čas vziať si našu krajinu späť,“ povedal Klaus v úvodnom prejave pred približne dvoma stovkami svojich priaznivcov.

Ako už skôr povedal, hnutie Trikolóra bude stáť na troch pilieroch. „Prvý sa volá Žijeme v Českej republike. Pozeráme sa na svet českými očami, je nám bližší Jaroslav Novák z Pelhřimova ako uškatec v Antarktíde,“ uviedol Klaus.

„Chránime európske hodnoty v zmysle neafrické a nearabské,“ povedal. Druhý pilier jeho hnutia má názov Bohatstvo vzniká z práce, tretí Bráňme normálny svet.

Za konanie sudetonemeckého snemu sú podľa Novinky.cz v ČR len KDU-ČSL a Piráti

„Nemyslíme si, že cicavce majú 27 pohlaví podľa toho, ako sa práve cítia, a že by sme také bludy mali učiť deti v školách, alebo že svetovú politiku má určovať 16-ročná pubertiačka s niekoľkými diagnostikovanými psychickými poruchami,“ zvolal Klaus za mohutného potlesku v narážke na švédsku klimatickú aktivistku Gretu Thunbergovú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia