Jednou vetou

Vatikánsky kardinál Pell obvinený zo zneužívania predstúpi pred súd

Kardinál Pell

Foto: TASR/AP

Austrálsky kardinál George Pell sa bude zodpovedať pred súdom z podozrení zo sexuálneho zneužívania, rozhodla v pondelok sudkyňa v austrálskom Melbourne.

Podľa agentúry DPA sudkyňa Belinda Wallingtonová našla dostatok dôkazov, ktoré potvrdili najmenej jedno obvinenie voči Pellovi na to, aby sa s kardinálom začal súdny proces. K tomuto rozhodnutiu dospela sudkyňa na základe svedeckých výpovedí po štvortýždňovom predbežnom vypočutí.

Predbežné prerokovanie obžaloby s Pellom sa začalo 5. marca a trvalo štyri týždne. Privolaných naň bolo až do 50 svedkov; malo sa určiť, či obžaloba zhromaždila dostatok dôkazov na začatie samotného súdneho procesu.

Pocta policajnému psovi – toto Vás chytí za srdce!

Austrálsky kardinál rezolútne popiera všetky obvinenia a podľa vlaňajších slov svojho obhajcu bude trvať na svojej nevine.

Pell (76), bývalý arcibiskup Sydney a Melbourne, absolvoval pred súdom v Melbourne vlani už dve krátke vypočutia – 26. júla a 6. októbra. Tento kardinál je doposiaľ najvyšším predstaviteľom katolíckej cirkvi obvineným zo sexuálneho zneužívania. Austrálčan bol svojho času jedným z najvplyvnejších spolupracovníkov pápeža Františka. Od roku 2014 pôsobil ako jeho „minister financií“ a bol poverený vykonaním finančnej reformy vo Vatikáne.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia