Jednou vetou

Veľký štrajk pilotov v Európe, toto sa plánuje na piatok

Ilustračné foto

Foto: www.facebook.com/pg/ryanair

Odborový zväz nemeckých pilotov vyzval svojich členov, aby sa v piatok 10. augusta pripojili k štrajku švédskych, belgických a írskych pilotov spoločnosti Ryanair.

Ku Japonsku sa blíži silný tajfún Šan-šan

Odborový zväz Vereinigung Cockpit (VC) oznámil, že štrajk sa začne o 3.01 h SELČ ráno v piatok a skončí o 2.59 h SELČ v sobotu (11.8.). Protestná akcia by mohla zasiahnuť všetky lety Ryanairu do a z Nemecka.

Ryanair zrušil ďalších 250 piatkových letov

„Spoločnosť Ryanair kategoricky vylúčila akýkoľvek nárast platov počas rokovaní,“ povedal šéf VC Martin Locher na tlačovej konferencii. Ryanair podľa neho nevyslal ani žiadny signál, že existuje priestor na nájdenie riešenia.

Horúčavy prerušila vlna prudkých búrok

Nemeckí piloti Ryanairu sa tak pripoja k už avizovanému štrajku kolegov zo Švédska, Írska a Belgicka. Bude to najväčšia protestná akcia zamestnancov írskych nízkonákladových aerolínií, najväčších v Európe.
Ryanair už na piatok zrušil 146 z plánovaných 2400 pravidelných letov, z toho 22 zo švédskeho letiska Skavsta, zhruba 100 kilometrov južne od Štokholmu.

„V súčasnosti neprebiehajú žiadne rozhovory medzi spoločnosťou Ryanair a švédskym zväzom pilotov SPF,“ povedal šéf odborov Martin Lindgren v stredu pre švédske rozhlasové stanice. „Ryanair sa odmieta stretnúť so zástupcami SPF, ktorých sme si vybrali.“

V kauze vlaňajšej vraždy na diaľnici M5 obvinili nemeckého občana

Pred dvoma týždňami štrajkovali posádky spoločnosti Ryanair v Portugalsku, Španielsku a Belgicku, čo prinútilo leteckú spoločnosť, aby zrušila približne 600 letov v priebehu dvoch dní. Protestná akcia ovplyvnila približne 100.000 cestujúcich.
Piloti aj ďalší členovia posádok požadujú lepšie platy a pracovné podmienky, čo im Ryanair doteraz odmietol garantovať.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia