Jednou vetou

Venezuelská federácia neprijala rezignáciu reprezentačného kouča Dudamela

Ilustračné foto

Pixabay.com

Venezuelská futbalová federácia (FVF) neprijala rezignáciu reprezentačného trénera Rafaela Dudamela, ktorý ju ponúkol po stretnutí s vyslancom opozičného lídra Juana Guaidoa v Španielsku.

„Federácia jednomyseľne odobrila pozíciu Dudamela na čele národného tímu. Teraz je na ňom, či chce pokračovať v odsúhlasenej funkcii,“ uviedol generálny sekretár FVF Manuel Alvarez. Dudamela rozhnevala dohra jeho stretnutia s Antoniom Ecarrim, ktorého Guaido dosadil ako svojho ambasádora v Španielsku, kde reprezentácia absolvovala prípravný zápas s Argentínou.

Demokrati zvyšujú tlak na zverejnenie Muellerovej záverečnej správy

„Rovnako sme predtým uvítali ambasádora prezidenta Madura, ale opozícia to nehanebne zneužila na politické účely. Bol to ťažký týždeň. Nemôžem sa len pozerať, ako mojich hráčov zneužívajú takýmto spôsobom,“ vyhlásil Dudamel, ktorý v minulosti kritizoval vedenie krajiny prezidentom Nicolasom Madurom. Toho znovuzvolili vlani a odvtedy je politická situácia vo Venezuele napätá. Guaidoa, ktorý sa snaží o zosadenie Madura, už desiatky krajín uznali za dočasného prezidenta, líder opozície dosadzuje v zahraničí svojich vyslancov. Informovala o tom agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia