Venezuelská vláda potvrdila zatknutie Marrera

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Venezuelská vláda potvrdila vo štvrtok zatknutie Roberta Marrera, blízkeho spolupracovníka opozičného vodcu Juana Guaidóa. Ako dôvod zatknutia uviedla obvinenie z "terorizmu", informovala agentúra AFP.

Venezuelský minister vnútra Néstor Reverol vo vysielaní štátnej televízie uviedol, že Marrero, ktorého zatkli v noci na štvrtok v jeho dome v metropole Caracas, bol zapojený do sprisahania Kolumbie a krajín Strednej Ameriky s cieľom zaútočiť na vedenie režimu prezidenta Nicolása Madura.

Reverol povedal, že Marrero, šéf kancelárie Guaidóa, viedol „teroristickú bunku“ a našli u neho „skrýšu zbraní a peňazí v cudzej mene“. Počas razie zatkli aj jeho osobného strážcu a taktiež ho obvinili z terorizmu.

Do davu ľudí v Číne vrazilo auto, hlásia šesť mŕtvych a sedem zranených

 Zatknutie Reverola ešte skôr odsúdil Guaidó, ktorý sa v januári vyhlásil za dočasného prezidenta, ako aj opozícia, USA, EÚ či Kanada. Vyzvali na jeho okamžité prepustenie.

Spojené štáty opakovane varovali Madurovu vládu, aby nezatkla Guaidóa alebo jeho blízkych spolupracovníkov, pretože by čelila nešpecifikovaným dôsledkom, dodala AFP.

Môže vás zaujímať

FOTO: Úrady pripustili, že výbuch sopky si mohol vyžiadať až 13 životov