Jednou vetou

Venezuelská vláda tvrdí, že zmarila pokus o vojenský prevrat

Ilustračné foto

Pixabay.com

Venezuelská vláda zmarila pokus o vojenský puč s cieľom zavraždiť socialistického prezidenta Nicolása Madura a dosadiť na jeho miesto generála. S odvolaním sa na stredajšie vyhlásenie venezuelského ministra pre komunikáciu Jorgeho Rodrígueza o tom informovala agentúra AFP.

Rodríguez v tejto súvislosti spresnil, že súčasťou sprisahania boli nielen aktívni dôstojníci, ale aj dôstojníci vo výslužbe, pričom k pokusu o prevrat malo dôjsť ešte na začiatku tohto týždňa z nedele na pondelok.

Venezuelský minister pre komunikáciu obvinil pravicového kolumbijského prezidenta Ivána Duqueho z „plánovania prevratov a vrážd prezidenta“, pričom do komplotu mali byť podľa jeho názoru zapletení aj čilský konzervatívny prezident Sebastián Piňera a poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Trump sa v rámci svojej cesty na summit G20 s Kim Čong-unom nestretne

Hoci vzťahy Caracasu s Washingtonom sú dlhodobo napäté, k ich ďalšiemu zhoršeniu došlo po tom, čo Trump uznal za venezuelského prezidenta opozičného lídra Juana Guaidóa, pričom nevylúčil ani možnosť použitia vojenskej sily proti Madurovmu režimu. Venezuela už v tejto súvislosti s USA prerušila diplomatické vzťahy.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia