Jednou vetou

Video: Austrálska polícia prepustila jedného zo zadržaných v súvislosti s plánovaným útokom

Ilustračné foto. Foto: youtube.com

Austrálska polícia prepustila jedného zo zadržaných v súvislosti s prekazeným plánom útoku na lietadlo inšpirovaným moslimským extrémizmom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa vyhlásenia austrálskej federálnej polície 50-ročného muža prepustili v noci nadnes miestneho času. Voči tomuto mužovi nebolo vznesené žiadne obvinene. Ďalší traja zadržaní ostávajú podľa citovaného vyhlásenia vo väzbe, ani voči nim zatiaľ neboli vznesené obvinenia.

Polícia podrobnosti o zmarenom plánovanom útoku nezverejnila s tým, že vyšetrovanie pokračuje. Zdroj Reuters ale uviedol, že cieľom zrejme mohol byť komerčný let zo Sydney do Perzského zálivu.

Letecká spoločnosť Etihad Airways emirátu Abú Zabí v utorok potvrdila, že austrálskej federálnej polícii pri vyšetrovaní pomáha. Správu o plánovanom útoku, ktorý prekazili protiteroristické razie v Sydney, oznámil austrálsky premiér Malcolm Turnbull.

Pri sobotňajších policajných raziách na rôznych miestach v Sydney boli zadržaní štyria muži. Komisár austrálskej federálnej polície Andrew Colvin informoval, že spravodajské agentúry získali predtým od partnerských subjektov „dôveryhodnú informáciu“ o pláne zaútočiť pomocou „improvizovaného zariadenia“.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem