Jednou vetou

VIDEO: Česká republika opäť sprísnila opatrenia, toto všetko zatvárajú

Český premiér Andrej Babiš

foto: TASR/AP

V ČR malo zatiaľ pozitívne testy na koronavírus 141 ľudí. Na celom svete si pandémia vyžiadala už 5 436 úmrtí.

Česká republika v piatok ohlásila ďalšie sprísnenie opatrení na boj proti koronavírusu. Ako oznámil na tlačovej konferencii v noci z piatka na sobotu český premiér Andrej Babiš, už od soboty rána budú po celej krajine zatvorené všetky predajne a obchodné prevádzky s výnimkou obchodov s potravinami, lekární, benzínových púmp, obchodov s elektronikou, stravou pre domácich miláčikov či novinových stánkov.

Takéto majú možnosti Slováci na návrat z Talianska

Úplne zatvorené zostanú všetky krčmy, bary a kaviarne. Tieto opatrenia budú podľa Babiša platiť najmenej 10 dní, po tomto období sa môžu predĺžiť.

V Českej republike malo zatiaľ pozitívne testy na koronavírus 141 ľudí. Celosvetovo sa nákaza potvrdila už u takmer 146-tisíc ľudí, z nich 5 436 zomrelo.

VIDEO: Tlačová konferencia českého premiéra po zasadnutí krízového štábu

Vláda představuje mimořádná opatření

SLEDUJTE: Brífink vlády po uzavření všech obchodů s výjimkou například potravin a lékáren a uzavření restaurací a hospod. Další opatření ⤵️🔴 Andrej Babiš: Hromadná doprava zůstane v provozu🔴 Uzavření některých obchodů a restaurací bude platit zatím 10 dnů🔴 Andrej Babiš: Potravin je dost, nenakupujte víc, než potřebujete🔴 Zavřené zůstanou i služby jako kadeřnické nebo kosmetické salony🔴 Otevřené zůstávají i banky nebo pošty (i v obchodních centrech)🔴 V plánu zatím není plošná ani lokální karanténa🔴 Armáda rozvezla do nemocnic 51 tisíc respirátorů

Uverejnil používateľ ČT24 Piatok 13. marca 2020

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím