Jednou vetou

VIDEO: Lotyšský recept na poriadok v parlamente – bude aj u nás?

Predseda NR SR Andrej Danko na návšteve lotyšského parlamentu

autorská koláž hlavne.sk

Predseda Národnej rady (NR SR) Andrej Danko, ktorý je spolu s podpredsedami parlamentu Martinom Glváčom a Bélom Bugárom na oficiálnej návšteve Lotyšska, zažil kurióznu situáciu. Vyskúšal si, ako sa zvoláva schôdza tamojšieho parlamentu a nastolí tak poriadok v rokovacej sále. Pozrite si video, ako ho šéfka tamojšieho parlamentu učí k ráznosti. Zavedieme toto aj u nás?

„Toto bolo slabé, musíš poriadne tresknúť do stola. Sadni si a ešte raz,“ povedala predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky Andrejovi Dankovi šéfka lotyšského parlamentu Ināra Mūrniece.

Títo politici sa radi „svojkujú“ – pozrite si ich selfie

Ten si totiž počas prehliadky Sejmu v Rige vyskúšal tamojší zvyk na otváranie schôdze. Keď začína ich 100-členný parlament rokovať (u nás je 150 poslancov), predsedajúci poriadne poklepe kladivkom, čím navodí poriadok v celej sále.

Parlamentná delegácia v Lotyšsku. Tento darček tam prinesú.

Spočiatku sa tejto úlohy A. Danko zhostil veľmi decentne, ako sa na hosťa na návšteve patrí. Avšak ani opakovaný pokus, po výzve prítomnej šéfky lotyšského parlamentu a povzbudeniam prítomných podpredsedov NR SR Martina Glváča a Bélu Bugára, aby silnejšie treskol do stola, nepriniesol želaný efekt, na aký sú poslanci v Rige zvyknutí.

Tréning z kuchyne?

Napokon kladivko prevzala predsedníčka lotyšského Sejmu – Ināra Mūrniece, ktorá všetkým predviedla ako sa to u nich bežne deje. Rázne treskla kladivkom, čo miestami môže pripomínať vyklepávanie viedenského rezňa k nedeľnému obedu. Pozrite si video.

Upozornenie pre sluchovo-citlivé povahy: Zábery obsahujú silný hluk. Pred samotným prehrávaním odporúčame stíšiť hlasitosť vášho zariadenia na nižšiu úroveň.

VIDEO: Putin vo Viedni – na tomto sa vozil po meste?

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia