Jednou vetou

Video: Ľudia vyjadrujú hold princeznej Diane pri 20. výročí jej úmrtia

Ľudia začali klásť kvety, fotografie a osobné odkazy k bráne do Kensingtonského paláca v Londýne na počesť princeznej Diany. Foto: TASR/AP

Ľudia začali klásť kvety, fotografie a osobné odkazy k bráne do Kensingtonského paláca v Londýne na počesť princeznej Diany. Celá Veľká Británia si dnes pripomína 20. výročie jej smrti pri automobilovej nehode v Paríži.

Princovia William a Harry vzdali poctu svojej matke v stredu v pamätnej záhrade Kensingtonského paláca. William, jeho manželka Kate a Harry sa v rozkvitnutej záhrade venovanej Diane stretli napriek dažďu so zástupcami charitatívnych organizácií, ktoré zosnulá princezná podporovala.

Dianini synovia sa zaviazali, že budú v matkinej charitatívnej činnosti pokračovať, a počas návštevy záhrady absolvovali množstvo podnetných rozhovorov so zástupcami viacerých dobročinných spolkov. Podľa agentúry AP sa neočakáva, že sa dnes zúčastnia nejakých stretnutí.

Princezná Diana zahynula spoločne so svojím posledným partnerom Dodim al Fayedom 31. augusta 1997 po tom, ako ich auto havarovalo v parížskom tuneli. Vyšetrovanie z roku 2008 odhalilo, že príčinou smrti páru bola hrubá nedbanlivosť ich podnapitého šoféra Henriho Paula a tiež konanie paparazzov, ktorí ich počas celej jazdy prenasledovali.

 

Môže vás zaujímať

BIELORUSKO: Voľby vyhral Lukašenko, ľudia protestovali v uliciach