Jednou vetou

VIDEO: Nikde nikoho. Kengura si veselo hopsala po meste

ilustračné foto

pixabay

Karanténa na všetkých neplatí... Tak ľudia musia ostať zatvorení doma, ale kengura si môže skákať veselo po meste? Zviera do centra mesta zrejme prilákal pokoj.

Polícia v austrálskom Adelaide v nedeľu zachytila na kamere kenguru, ako skáče po prázdnych uliciach v centre mesta. V meste, kde žije viac ako 1,2 milióna ľudí, platia prísne opatrenia súvisiace so šírením nového koronavírusu.

Hovorca polície uviedol, že zviera takmer spôsobilo dopravnú nehodu a napokon odskákalo do parku. „Bolo to naozaj ojedinelé,“ vyhlásil hovorca a dodal, že kenguru do centra mesta zrejme prilákal pokoj. Vláda obyvateľov totiž vyzvala, aby zostali doma a von vychádzali len v nevyhnutých prípadoch, ako napríklad na nákup potravín či k lekárovi. Všetky verejné miesta sú zatvorené.

Takto sa zarába na Koronavíruse. Pozrite sa, na čom si ľudia maškrtia

Sociálne obmedzenia pre ľudí spôsobili výnimočné správanie zvierat aj v iných častiach sveta. Napríklad v thajskej provincii Phuket spozorovali nárast počtu korytnačích hniezd na niektorých plážach.

Zástupca tamojšej ochranárskej organizácie uviedol, že dôvodom je zrejme pandémia, ktorá „uväznila“ ľudí v ich domovoch.

FOTO: Ľudia doma nestrácajú fantáziu. Toto robí s nami karanténa

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia