Jednou vetou

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe

Andrej Babiš a Igor Matovič v Prahe, 3. 6. 2020

reprofoto Facebook Novinky.CZ

Informáciu o otvorení hraníc SR a ČR privítali zástupcovia Slovákov žijúcich u nášho západného suseda

Od dnešnej polnoci otvárajú Slovensko a Česká republika svoju spoločnú hranicu.

Počas oficiálnej návštevy Prahy to dnes povedal predseda slovenskej vlády Igor Matovič (OĽaNO). „Od dneška sa tak všetci môžu medzi Českom a Slovenskom opäť voľne pohybovať,“ uviedol.

Informáciu o otvorení hraníc SR a ČR privítali zástupcovia Slovákov žijúcich u nášho západného suseda.

Tí už začiatkom mája vo vyhlásení uviedli, že uzatvorené hranice SR s ČR spôsobovali mnohým ľuďom neúnosné humanitárne, ľudské či ekonomické problémy.

„Ďakujeme obom premiérom, dnes bude aj príležitosť osobne pri Soche M. R. Štefánika na pražskom Petříne,“ uviedli vo vyhlásení predseda Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimír Skalský, predsedníčka Slovensko-českého klubu Naďa Vokušová, predseda Obce Slovákov v ČR Andrej Dan Bárdoš a predseda Združenia Slovákov v Prahe Jaromír Slušný.

Návšteva Prahy je prvou zahraničnou cestou Igora Matoviča vo funkcii premiéra. V hlavnom meste Českej republiky sa okrem premiéra Andreja Babiša má stretnúť aj s prezidentom Milošom Zemanom.

ŽIVĚ: Babiš přivítal v Praze slovenského premiéra Matoviče

Do České republiky dorazil ve středu na svou první zahraniční cestu ve funkci slovenský premiér Igor Matovič. V Kramářově vile jej přivítal jeho český protějšek Andrej Babiš.

Uverejnil používateľ Novinky.cz Streda 3. júna 2020

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom