Jednou vetou

VIDEO: Pelíšky po dvadsiatich rokoch v Eurovoľbách. To musíte vidieť!

Eva Holubová si opäť zahrala obľúbenú scénku z filmu Pelíšky

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Bez fantázie, alebo originálny nápad? O zatraktívnenie volieb do Europarlamentu sa aktuálne snažia politici aj prezidenti krajín Európskej únie. Česká strana Starostové i nezávislí prišla s nápadom, na ktorom sa bavia nielen naši susedia. Inšpirovali sa známou scénou z kultovej komédie režiséra Jana Hřebejka Pelíšky. Do dialógov len napasovali témy zo súčasnosti. Učiteľku, ktorú si zahrala Eva Holubová netrápi medzi žiakmi slovíčko "prcat", ale niečo úplne iné! Pozrite si video nižšie:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

K Eurovoľbám aktuálne vyzývajú európski prezidenti výzvou 21 prezidentov, nezaháľajú však ani politické strany a zdá sa, že kreativita nemá hraníc ani v propagovaní volieb do Európskeho parlamentu!

Politici sa zhodli: V eurovoľbách musíme voliť

Na Facebooku českej strany Starostové a nezávislí sa pri príležitosti Eurovolieb objavilo zábavné video. Naši českí susedia sa inšpirovali scénou z českej filmovej klasiky Pelíšky (réžia Jan Hřebejk), ktorá je veľmi dobre známa divákom ako v Čechách, tak i na Slovensku. Len pred nedávnom uplynulo 20 rokov od natočenia tohto filmu, ktorý nesmie chýbať vo vianočnom programe našich televízií.

FOTO: Je to vôbec on? Herec Juraj Mokrý nenápadne v lekárni

Vo videu si zahrala aj známa herečka Eva Holubová (60), je teda jasné, že si česká strana dáva na dobrej reklame poriadne záležať. Koľko si za politickú reklamu nechala zaplatiť, nateraz nie je známe.

FOTO: Tréner Weiss s manželkou, štýlovo na nákupoch!

Žiaľ, fenomenálny Jiří Kodet (1937 – 2005), ktorý vo filme urputne nenávidí komunistov a socialistické zriadenie musel byť v tomto spote nahradený, nakoľko obľúbený český herec už nežije. Avšak veľmi dôveryhodne ho napodobnil herec Jiří Hrušínsky. Výsledok vás riadne pobaví!

VIDEO: (kliknite na náhľad)

 

FOTO: Hviezda z Oteckov si takto užíva jarné dni

Nie je to prvýkrát, čo u susedov v Česku chceli prilákať pozornosť cez populárnu scénku z komédie. Tento istý fórik koncom minulého roka použili pri propagácii Benefičných koncertov pred Vianocami 2018.

VIDEO: (kliknite na náhľad)

 

FOTO A VIDEO: Pozrite sa na tú skazu! Toto ostalo po požiari ubytovne v Bratislave

Známy je u našich susedov aj prípad z minulého roka, keď Dopravný podnik v Brne hľadal vodičov autobusov MHD. Autori spotu sa vtedy inšpirovali dramatickou scénou tiež zo známeho, filmu. Verejnosť reagovala na reklamu veľmi pozitívne. (písali sme o tom tu)

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba