Jednou vetou

VIDEO: Premiér Johnson sa nakazil koronavírusom

Britský premiér Boris Johnson

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA/Jack Hill/Pool via AP, File

"Pracujem z domu a som v izolácii. Tak je to správne," oznámil britský premiér.

Britský premiér Boris Johnson sa nakazil koronavírusom. „Objavili sa u mňa mierne príznaky koronavírusu, teplota a pretrvávajúci kašeľ,“ hovorí vo videu, ktoré zverejnil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter s tým, že sa preto podrobil testu, ktorý bol pozitívny.

Johnson však bude podľa vlastných slov ďalej viesť krajinu v boji proti šíreniu vírusu, pretože, ako povedal, vďaka technológiám môže pracovať z domu a komunikovať na diaľku so svojimi kolegami.

Britov zároveň vyzval, aby zostali doma a pomohli tak zastaviť šírenie nákazy. „Pracujem z domu a som v izolácii. Tak je to správne,“ skonštatoval.

Vo Veľkej Británii potvrdili 11 816 prípadov nákazy koronavírusom, 150 ľudí sa zatiaľ uzdravilo a 580 ochoreniu podľahlo.

An update from me

Over the last 24 hours I have developed mild symptoms and tested positive for coronavirus.I am now self-isolating, but I will continue to lead the government’s response via video-conference as we fight this virus.Together we will beat this. #StayHomeSaveLives

Uverejnil používateľ Boris Johnson Piatok 27. marca 2020

Môže vás zaujímať

Karnevalový sprievod v Riu odložili na neurčito