Jednou vetou

VIDEO: Princezná Charlotte oslávila piate narodeniny pomocou ľuďom

Princezná Charlotte, archívne 2018

Foto: facebook

Princezná pomáhala s doručovaním potravinovej pomoci v blízkosti rodinného sídla Anmer Hall v Norfolku.

Nové fotografie, ktoré zverejnili pri príležitosti piatych narodenín britskej princeznej Charlotte, ukazujú malú členku kráľovskej rodiny pri pomoci počas koronakrízy.

Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Charlotte pomáhala svojej rodine pri doručovaní balíčkov s potravinovou pomocou seniorom a zraniteľným ľuďom v Norfolku.

O štvoricu fotografií sa v apríli postarala jej matka, vojvodkyňa z Cambridgea. Na jednej z nich malá Charlotte klope na dvere miestneho obyvateľa, pričom v ruke drží balík domácich cestovín. Princezná pomáhala s doručovaním v blízkosti rodinného sídla Anmer Hall, neďaleko kráľovninej rezidencie Sandringham.

Charlotte sa narodila 2. mája 2015 v londýnskej St Mary’s Hospital. Jej matka, vojvodkyňa Catherine, ktorá je nadšenou amatérskou fotografkou a patrónkou Kráľovskej fotografickej spoločnosti, pravidelne zverejňuje fotografie svojich detí pri príležitosti ich narodenín. Charlotte má aj šesťročného brata Georgea a dvojročného brata Louisa.

Zamestnanci kráľovskej rezidencie Sandringham už päť týždňov pripravujú a doručujú potraviny pre seniorov a zraniteľné osoby v okolí, pričom podľa Buckinghamského paláca len počas prvého týždňa rozdali asi tisíc jedál.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia