Jednou vetou

VIDEO: Putin vo Viedni – a kde nechal svoju novú limuzínu?

Kolóna s ruským prezidentom Vladimírom Putinom vo Viedni, 5. 6. 2018

foto: youtube

V uliciach Viedne bolo v utorok rušno. Hlavné mesto Rakúska navštívil ruský prezident Vladimír Putin. Ten nielen doma, ale aj v zahraničí používa na presuny svoju luxusnú limuzínu. Ale kde nechal novinku, ktorú dostal pri inagurácii začiatkom mája? Hádam nie je v servise, alebo sa bál, aby mu ju "neťukli"? Pozrite sa, v akom aute sa pohyboval u našich západných susedov!

Uzatvorený vzdušný priestor nad mestom, lietadlo v sprievode stíhačiek, na strechách ostreľovači a v uliciach okolo 800 policajtov. Takúto „parádu“ si vyžiadala oficiálna návšteva ruského prezidenta Vladimira Putina v utorok vo Viedni. A to určite neboli všetky opatrenia v súvislosti s jeho návštevou.

Verná ochranka beží s vodcom na obed, len sa na to pozrite

Okrem oficialít – stretnutie s prezidentom Rakúska Alexandrom van der Bellenom a spolkovým kancelárom Sebastianom Kurzom si mal pozrieť výstavu venovanú k 100. výročiu narodenia Gustava Klimta. Počas jeho návštevy boli v blízkosti miest, ktoré navštívil, ohlásené demonštrácie proti štýlu politiky Putina, ale aj za družbu a priateľstvo s Ruskom.

Putin: Všetci sme zainteresovaní na zrušení sankcií

Ale kde nechal svoju novú limuzínu, ktorú začal používať len nedávno, luxusný Kortež – Aurus? Auto predstavil verejnosti prvýkrát začiatkom mája, pri svojej inaugurácii. Stroj bol vyrobený špeciálne pre ruského prezidenta, na ruskej pôde a použili sa len ruské komponenty. Na výrobe však spolupracovali firmy ako Porsche a Bosch. Dvanásťvalec má údajne výkon až 800 koní!

Na snímke nová prezidentská limuzína Kortež – Aurus priváža Vladimira Putina na zloženie prezidentského sľubu v moskovskom Kremli 7. mája 2018. | foto: TASR/AP

Je v servise, alebo sa bál „ťukancov“ vo Viedni?

Fanúšikovia vládnych limuzín si vo Viedni dnes neprišli na svoje. Kto si chcel parádny Kortež odfotiť, alebo len obzrieť, ostal sklamaný. V centre opravujú cesty, auto má nové tlmiče, servisná sieť značky nie je ešte rozvinutá a tak sa ruský prezident prevážal po Viedni svojím osvedčením predĺženým „Meďákom“. Po STKáčke ide ako delo. Pozrite si video:

Pritom len nedávno sa chválil Kortežom – Aurusom aj arabskému princovi a mal mu povedať, že toto auto je lepšie ako Mercedes. 

Túto limuzínu nechal Putin radšej doma (video):

 

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia