Video: Severná Kórea vypálila raketu ponad Japonsko

Ilustračné foto

TASR

Severná Kórea odpálila v noci nadnes z okolia svojej metropole Pchjongjang bližšie nešpecifikovanú balistickú strelu do Japonského mora. S odvolaním sa na juhokórejskú armádu o tom informovala agentúra Jonhap.

Velenie juhokórejskej armády oznámilo, že odpal analyzujú príslušníci armády Južnej Kórey a Spojených štátov, pričom doposiaľ nepotvrdili, ako ďaleko raketa doletela.

Japonská televízia NHK s odvolaním sa na japonskú vládu medzičasom informovala, že balistická strela zrejme preletela nad územím Japonska. Podľa NHK sa raketa rozpadla na prinajmenšom tri časti a dopadla do vôd Tichého oceánu, približne 1180 kilometrov východne od japonského ostrova Hokkaido.

K novej raketovej skúške došlo len necelé tri dni po tom, ako KĽDR vypálila do mora tri balistické rakety krátkeho doletu. Severná Kórea sa zároveň nedávno postarala o zvýšenie napätia v oblasti, keď v júli úspešne otestovala dve medzikontinentálne balistické rakety. Neskôr sa Pchjongjang začal vyhrážať, že by mohol odpáliť rakety aj na ostrov Guam, ktorý patrí Spojeným štátom.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie