Video: Severná Kórea vypálila raketu ponad Japonsko

Ilustračné foto

TASR

Severná Kórea odpálila v noci nadnes z okolia svojej metropole Pchjongjang bližšie nešpecifikovanú balistickú strelu do Japonského mora. S odvolaním sa na juhokórejskú armádu o tom informovala agentúra Jonhap.

Velenie juhokórejskej armády oznámilo, že odpal analyzujú príslušníci armády Južnej Kórey a Spojených štátov, pričom doposiaľ nepotvrdili, ako ďaleko raketa doletela.

Japonská televízia NHK s odvolaním sa na japonskú vládu medzičasom informovala, že balistická strela zrejme preletela nad územím Japonska. Podľa NHK sa raketa rozpadla na prinajmenšom tri časti a dopadla do vôd Tichého oceánu, približne 1180 kilometrov východne od japonského ostrova Hokkaido.

K novej raketovej skúške došlo len necelé tri dni po tom, ako KĽDR vypálila do mora tri balistické rakety krátkeho doletu. Severná Kórea sa zároveň nedávno postarala o zvýšenie napätia v oblasti, keď v júli úspešne otestovala dve medzikontinentálne balistické rakety. Neskôr sa Pchjongjang začal vyhrážať, že by mohol odpáliť rakety aj na ostrov Guam, ktorý patrí Spojeným štátom.

Môže vás zaujímať

Útok podpaľača v Kjóte si vyžiadal 12 obetí