Jednou vetou

VIDEO: To musíte vidieť, ako hľadá dopravný podnik v Brne vodičov

Reklama dopravného podniku v Brne pripomína známy americký triler

foto: youtube

Nájsť vodičov autobusov je doslova horor. Kampaň, ktorú spustil Dopravný podnik v Brne niektorým vyrazí dych a možno konečne zaberie. Tvorcovia sa inšpirovali známym americkým trilerom! Pozrite sa na video nižšie v článku.

Pridajte sa k nám na facebooku

„Prišiel, aby odviezol ľudí. Riadi mesto a na jeho ceste ho nemôže nič zastaviť…“ začína dramatický hlas v reklame, ktorú spustil dopravný podnik v Brne a hľadá pomocou nej nových vodičov autobusov. Celý text je načítaný v spote tak, ako by ste sedeli v kine a pozerali sa na strhujúci triler. Všetko podfarbuje dramatická hudba.

V týchto autách sa naháňal Funes, alebo Bond

Asi 50 sekundové video miestami veľmi pripomína strhujúcu scénu nezastaviteľného autobusu z filmu Speed v hlavnej úlohe s Keanu Reeves a Sandra Bullock. V českom videu však chýba za volantom vodič a autobus sa rúti do neznáma. Toho si neskôr zahrá známy herec Tomáš Matonoha. „Ženy ho milujú a muži na neho ticho žiarlia. Túto sezónu aj vo Vašom meste…“ hovorí hlas v reklame, ktorý robí z vodiča autobusu akčného hrdinu. Na konci videa nechýbajú benefity, na ktoré lákajú uchádzačov o túto prácu.

Drsná reality show: Bocian verzus leopard. Uff, to bolo tesné!

V komentároch sú niektorí ľudia z reklamy úplne nadšení, našli sa však aj hejteri, ktorí si vždy nájdu dôvod kopnúť. Kampaňou chce dopravný podnik v Brne poukázať na nedostatok vodičov. S tými má dlhodobý problém aj Bratislava. Dopravný podnik hlavného mesta potrebuje okolo 50 vodičov, nové posily dokonca hľadal až na Ukrajine a na jeseň ich plánuje prijímať. O podobnej kampani, ako spustili v Česku, neuvažuje.

Pozrite si video a porovnajte (nižšie) s americkým trilerom:

Přidej se k nám…staň se řidičem DPMB

Staň se hrdinou, staň se řidičem autobusu DPMBNáborový příspěvek, 5 týdnů dovolené, zvýhodněné zaměstnanecké jízdné,…

Uverejnil používateľ Dopravní podnik města Brna Pondelok 17. september 2018

Reklama dopravného podniku Brno pripomína filmový trhák Speed:

 

 

 

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse