Jednou vetou

VIDEO: Vodca žije! Kim Čong-un sa po 20 dňoch objavil na verejnosti

Líder KĽDR Kim Čong-un

Foto: TASR/AP

Štátne médiá zverejnili fotografie a videá usmiateho Kima oblečeného v čiernom, ako si obzerá fabriku alebo prestriháva obrovskú pásku.

Severokórejský líder Kim Čong-un sa po 20 dňoch objavil na verejnosti. Ako v sobotu informovali tamojšie štátne médiá, vodca oslávil dokončenie továrne na hnojivá neďaleko Pchjongjangu.

Kim sa podľa oficiálnej Kórejskej centrálnej spravodajskej agentúry na piatkovom podujatí zúčastnil spolu s ďalšími vysokými štátnymi predstaviteľmi, vrátane jeho sestry Kim Jo-čong, ktorú mnohí analytici označujú za jeho možnú nástupkyňu v prípade, že by ďalej nemohol vládnuť.

Štátne médiá zverejnili fotografie a videá usmiateho Kima oblečeného v čiernom, ako si obzerá fabriku alebo prestriháva obrovskú pásku.

Špekulácie týkajúce sa Kimovho zdravia sa rozšírili, keď sa 15. apríla neukázal na oslavách 108. výročia narodenín svojho starého otca. To je pritom najdôležitejšie podujatie v Severnej Kórei a 36-ročný Kim ho nevynechal, odkedy v roku 2011 prevzal moc po svojom otcovi.

Keďže ide o absolutistického vládcu krajiny disponujúcej jadrovými zbraňami, je Kimovo zdravie v centre intenzívneho záujmu tak regionálneho, ako aj globálneho. V prípade, že by sa mu niečo stalo, mohlo by to podľa expertov viesť k destabilizácii Severnej Kórey.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia