Jednou vetou

VIDEO: Výbuch v Leicesteri si vyžiadal zranených, ich stav je kritický

Pri výbuchu domu v Leicestri sa zranili štyria ľudia.

Foto: TASR/AP

Najmenej šesť zranených si vyžiadal výbuch, ktorý v nedeľu večer v stredoanglickom meste Leicester zničil jeden z domov v radovej zástavbe. Ako spresnili lekárske zdroje, stav dvoch zranených je kritický.

Hovorca miestnej polície podľa spravodajskej stanice BBC vyzval obyvateľstvo nešpekulovať o príčinách výbuchu a následného požiaru. Vo vyhlásení polície na sociálnej sieti Twitter sa uvádza, že „v tomto štádiu (vyšetrovania) nič nenasvedčuje tomu, že to (výbuch) súvisí s terorizmom“.

Britská polícia v nedeľu podvečer oznámila, že zasahuje pri „vážnom incidente“ v meste Leicester. Médiá, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters, citovali vyjadrenia svedkov, že v meste bolo počuť zvuk pripomínajúci výbuch.

Na sociálnej sieti Twitter sa tiež objavil videozáznam, ktorý zrejme zachytáva požiar budovy na ulici v obytnej štvrti. Trosky z budovy, ktorá sa zrútila, boli rozmetané po celej šírke priľahlého chodníka a vozovky.

Na mieste pri hasení „mohutného požiaru“ zasahovalo šesť hasičských vozidiel, informovala rozhlasová stanica BBC. Príčina výbuchu stále nie je známa.

Výbuch nastal v budove s obchodom na prízemí, bytom na poschodí a prestavaným podkrovím. Používatelia Twitteru uviedli, že v budove sídlil malý poľský obchod. Podľa agentúry Reuters výbuch poškodil aj viacero domov v okolí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia