Jednou vetou

VIDEO: Zatkli muža, ktorý učil psa šoférovať?!

ilustračné

Foto: TASR

Počas jazdy vrazil do dvoch áut a pokračoval v ceste.

Polícia zatkla v americkom meste Lakewood v štáte Washington muža, ktorý učil svoju suku šoférovať. Počas jazdy vrazil do iných dvoch vozidiel, no ani raz nezastavil. Políciu na vodiča upozornilo niekoľko ľudí, pričom sa im ho podarilo chytiť s pomocou pásu s hrotmi. Informovala o tom hovorkyňa miestnej polície Heather Axtman s tým, že prípad si nevyžiadal žiadne vážne zranenia.

Policajtka vyhlásila, že šoféroval „úplne bezohľadne“ a išiel rýchlosťou až 175 kilometrov za hodinu. Jeden z policajtov sa pokúsil zastaviť podozrivé auto, keď si všimol, že na mieste vodiča sedí pitbul, zatiaľ čo muž držal volant.

Vodič sa snažil vyhnúť hliadke a namieril si to na chodník pre chodcov a cyklistov, ktorý býva väčšinou plný. „Fakt, že tam v tom čase nikto nebol, je takmer zázrak,“ povedala Axtman.

Muž počas zatýkania policajtom povedal, že chcel naučiť svojho psa šoférovať. „Som policajtka takmer dvanásť rokov, no nikdy som nepočula takéto ospravedlnenie,“ vyjadrila sa Axtman.

VIDEO: Kto vie, či sa muž neišpiroval týmto videom, ktoré sa pred časom objavilo na internete

Zadržaný čelí obvineniam z bezohľadného ohrozovania, úteku z miesta nehody či šoférovania pod vplyvom. Kauciu stanovili na 8500 dolárov (v prepočte približne 7700 eur). Suku odviezli do útulku.

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím