Jednou vetou

Viedeň ako možné miesto summitu Putin-Trump potvrdil aj Peskov

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

Viedeň je jedno z miest, o ktorých sa hovorí v súvislosti s konaním summitu prezidentov Ruska a USA - Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Uviedol to v sobotou hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, konečné rozhodnutie však ešte nepadlo.

Dodal, že prezidenti o vyhliadkach i možných miestach konania summitu – vrátane Viedne – hovorili telefonicky ešte v marci.

Putin požiadal Kurza, aby Rakúsko zorganizovalo jeho schôdzku s Trumpom

Správu o tom, že Putin požiadal rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby zorganizoval jeho schôdzku s Trumpom, zverejnil s odvolaním sa na vysokopostavený európsky zdroj v piatok denník Wall Street Journal (WSJ) s tým, že schôdzka by sa konala toto leto vo Viedni. WSJ napísal, že Putin požiadal Kurza o usporiadanie schôdzky s Trumpom počas svojej utorkovej oficiálnej návštevy vo Viedni.

„Nič konkrétneho sa nateraz nedohodlo a nie sú vedené ani žiadne konkrétne rozhovory,“ povedal v sobotu novinárom Peskov, ktorý sprevádza Putina na regionálnom summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (ŠOS) v čínskom meste Čching-tao.

Pozrite sa na hotel, kde sa stretnú Kim a Donald. Tu ich nebude nič vyrušovať!

Potvrdil, že o summite sa hovorilo aj v uplynulom týždni počas Putinovho stretnutia s rakúskym kancelárom Kurzom. Upozornil však, že najskôr sa musia dohodnúť samotné Rusko a USA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia