Viedeň odmietla, že by migranti spôsobili úpadok

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Je zarážajúce, ako minister riadiaci úrad maďarskej vlády János Lázár uráža hlavné mesto susednej krajiny. Podľa spravodajského servera hvg.hu týmito slovami reagovala členka mestskej rady Viedne Renate Braunerová na protimigračné video, ktoré Lázár zverejnil na Facebooku.

„Ako radkyňa mesta Viedeň zodpovedná za medzinárodné záležitosti a hrdá občianka tohto mesta čo najrozhodnejšie protestujem proti tomu, ako Lázár prezentoval na videu moje rodné mesto. Čudujeme sa a považujeme za zarážajúce, že jeden politik dokáže takto znevažovať hlavné mesto susednej krajiny. Jeho obvinenia vecne neobstoja a zarmucuje nás, že sú xenofóbne. Osobne môžem maďarským mestám iba zaželať, aby boli takými mestami, akým je Viedeň – mestom disponujúcim najlepšími podmienkami pre život na svete,“ zdôraznila Braunerová na Twitteri.

Maďarsko kritizujú pre protiimigrantské vládne video

Hvg.hu podotýka, že na videozáznam maďarského ministra sa zrejme sťažovalo mnoho ľudí, pretože Facebook ho stiahol zo svojej stránky.

Lázár vo videokomentári varoval, že ak maďarské opozičné strany „vpustia do krajiny migrantov“, mohla by o 20 rokov aj maďarská metropola Budapešť vyzerať ako predmetná viedenská štvrť, ktorej názov však vo svojom facebookovom príspevku neuviedol.

Otázka prisťahovalectva je hlavnou témou kampane protiimigračnej strany Fidesz premiéra Viktora Orbána pred maďarskými parlamentnými voľbami, ktoré sú naplánované na 8. apríla.

Môže vás zaujímať

Španielsko upozornilo Belgicko, že Puigdemonta nechráni poslanecká imunita