Jednou vetou

Vietor v Aténach vyvracal stromy; čaká sa ďalšie zhoršenie počasia

Veľké vlny bičujú pobrežie gréckeho prístavného mesta Rafina, východne od Atén 27. septembra 2018

foto: TASR/AP

Silná búrka sa v piatok prehnala južnou časťou Grécka. Vietor vyvracal stromy, ktoré popadali na elektrické vedenia v niekoľkých štvrtiach metropoly Atény. Informuje o tom agentúra AP.

Školy v gréckom hlavnom meste i v niektorých ďalších častiach krajiny zostali aj v piatok zatvorené a civilná ochrana bude v pohotovosti i v priebehu víkendu. Očakáva sa totiž silný vietor s rýchlosťou až 100 kilometrov za hodinu.

Premávanie niektorých trajektov z prístavov blízko Atén sa v piatok po dvoch dňoch obnovilo. Zlé poveternostné podmienky však spôsobili aj meškania v leteckej doprave.

Prudký nárazový vietor, ktorý sužuje Grécko, zrejme ešte zosilnie

Grécky meteorologický ústav EMY informoval, že v priebehu piatka sa očakáva ďalšie zhoršenie počasia, čo postihne najmä obľúbený dovolenkový ostrov Kréta, Kykladské ostrovy a časti pevninského Grécka na juhu a na západe.

Meteorológovia uviedli, že medzi talianskym stredomorským ostrovom Sicília a Peloponézskym polostrovom sa formuje tzv. medikán (kombinácia slov mediteránsky a hurikán), teda hlboká stredomorská tlaková níž pripomínajúca hurikán, ktorá sa pomaly posúva smerom na východ.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia